Okap kuchenny czarny

Okap kuchenny czarny Ciarko
Okap kuchenny czarny Ciarko
Okap kuchenny to jedno z tych urządzeń, których działanie wpływa nie tylko na wygodę podczas gotowania, ale także na nastrój panujący w kuchni. Dobry okap to taki, który szybko i skutecznie oczyszcza powietrze, a jednocześnie pracuje na tyle cicho, że nie zakłóca rozmów domowników. Najlepszy sprzęt zapewnia też wiele udogodnień i dodatkowych funkcji, jednocześnie doskonale wpisując się w styl aranżacji pomieszczenia. Okap kuchenny czarny to z pewnością urządzenie, które może dodać elegancji i szyku, a nawet stać się elementem dekoracyjnym kuchni.

Okap kuchenny czarny – do jakiej kuchni?

Okap kuchenny czarny to bardzo efektowny sprzęt, który nada niezwykłego charakteru całemu pomieszczeniu. Świetnie uzupełni aranżację w kuchni w stylu nowoczesnym lub skandynawskim. Będzie też stanowił wspaniały akcent w kuchniach „total look” (szczególnie białych) z czarnymi dodatkami.

Jaki okap kuchenny czarny wybrać i kupić?

Wybór rodzaju okapu zależy przede wszystkim od układu kuchni i jej wielkości. W małym pomieszczeniu doskonale sprawdzają się okapy do zabudowy (szafkowe i teleskopowe), a także podszafkowe. W kuchni z wyspą z wbudowaną płytą grzewczą konieczne będzie zamontowanie okapu wyspowego. Pozostałe rodzaje okapów są stosunkowo uniwersalne, a wybór odpowiedniego modelu będzie głównie zależał od jego wydajności, poziomu emitowanego hałasu oraz dodatkowych funkcji, jakie uznamy za potrzebne.

Czarne okapy kuchenne – Ranking TOP 10

Gdzie najlepiej kupić czarny okap kuchenny?

L.p Nazwa czarnego okapu Producent Cena czarnego okapu
1Gorenje DVG 600 ZBEGorenjeAktualna Cena
2Akpo WK-4 Nero Line 90 Eco CzarnyAkpoAktualna Cena
3Akpo WK-9 KASTOS 90 CzarnyAkpoAktualna Cena
4Akpo WK-4 Nero 90 CzarnyAkpoAktualna Cena
5Akpo WK-4 Cetias eco 60 czarnyAkpoAktualna Cena
6Bosch DWK 065G60BoschAktualna Cena
7Franke Evo FPJ 815 V BK AFrankeAktualna Cena
8Teka NC2 60 BLACKTekaAktualna Cena
9Gorenje DVG 600 AXGorenjeAktualna Cena
10VDB Tube Glass BlackVDBAktualna Cena

Pełna lista czarnych okapów ->>>

Porównanie: pochłaniacz a wyciąg

Wszystkie okapy dostosowane są do pracy w obiegu otwartym. Oznacza to, że powietrze zasysane znad kuchenki wyrzucane jest na zewnątrz poprzez kanał wentylacyjny lub kominowy. Aby okap mógł spełniać takie zadanie, w budynku musi być łatwy dostęp do takiego kanału (z możliwie niewielką ilością „zakrętów”). Okapy, w których można zainstalować filtr węglowy, mogą działać w trybie zamkniętym. Powietrze pobierane z pomieszczenia oczyszczane jest poprzez wspomniany filtr z oparów i zapachów, a następnie wdmuchiwane z powrotem. Uważa się, że pochłaniacz jest mniej wydajny niż wyciąg, jednak jego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż może pracować niemal w każdym pomieszczeniu, ponieważ nie wymaga dostępu do szybu kominowego czy wentylacyjnego.

Wydajność okapu

Okap kuchenny czarny Akpo
Okap kuchenny czarny Akpo
Wydajność okapu i poziom hałasu jaki emituje, to dwa najważniejsze parametry, na jakie powinno się zwrócić uwagę podczas zakupu. Jeszcze zanim zaczniemy szukać odpowiedniego modelu, dobrze jest obliczyć objętość swojej kuchni, gdyż to od niej będzie zależał poziom wydajności okapu, jakiego potrzebujemy. Objętość obliczamy, mnożąc przez siebie wysokość, długość i szerokość pomieszczenia. Otrzymany wynik mnożymy następnie przez 6. Uzyskana liczba wskazuje minimalną wydajność, jaką powinien charakteryzować się nasz okap. Dwunastokrotność kubatury kuchni to maksymalna wydajność, jakiej potrzebujemy. Na przykład w kuchni o objętości 30 m3 wydajność okapu powinna wynosić od 180 m3/h do 360 m3/h.

Okapy czarne 200m3/h + Aktualna cena
Okapy czarne 400m3/h + Aktualna cena
Okapy czarne 600m3/h + Aktualna cena
Okapy czarne 800m3/h + Aktualna cena

Filtry do okapów

Okapy kuchenne wyposażone są w filtry przeciwtłuszczowe, jedno – lub wielorazowego użytku. Filtry metalowe (ze stali nierdzewnej) można z łatwością wyjąć i umyć wodą z płynem do mycia naczyń. Zaleca się też namoczenie ich na około 30 minut w wodzie z detergentem, gdyż tłuszcz osadza się w ich szczelinach. Czyszczenie nie wpływa jakość metalowych elementów. Z kolei filtry z akrylu wymienia się co 3 – 4 miesiące, a z włókniny (fizeliny) co 2 – 3 miesiące. Filtr papierowy wymaga wymiany co miesiąc. W przypadku pochłaniaczy mamy również filtry węglowe, które należy wymieniać co kilka miesięcy, w zależności od wskazówek producenta.

Jaki okap kuchenny czarny wybrać i kupić?

Kupując okap kuchenny warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, w jakie jest wyposażony. W zależności od modelu, mogą to być: minutnik, wyłącznik czasowy, czujnik zapachu, czujnik pary czy oświetlenie LED. Ponadto, istnieje obecnie duży wybór dotyczący sposobu sterowania. W sklepach można spotkać okapy sterowane przyciskowo, dotykowo, pokrętłem, zdalnie, mechanicznie, a także przy pomocy opatentowanego systemu „Magic Wand”. Wybór okapu dobrze też jest poprzedzić małym rozeznaniem w Internecie – opinie użytkowników, testy czy rankingi okapów mogą okazać się bardzo pomocne. Zapraszamy też do zapoznania się z przykładową prezentacją okapu:

Czarny okap kuchenny – producenci i ceny

Popularni obecnie producenci okapów to Akpo, Teka, Berdsen, Elica, Toflesz, Globalo czy Franke. Ceny okapów kuchennych w kolorze czarnym są bardzo zróżnicowane. Tani okap kupimy już za 150 złotych, natomiast cena bogato wyposażonego, designerskiego okapu może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Okap kuchenne czarne Amica Aktualna cena
Okap kuchenne czarne Faber Aktualna cena
Okap kuchenne czarne Akpo Aktualna cena
Okap kuchenne czarne Gorenje Aktualna cena

Tak szukaliście okapów:

 • okap kuchenny nasis czarny
 • w jakiej cenie filtry kuchene
 • [keyword]
<<< Jaki Okap wyspowy | Jaki Okap kuchenny biały >>>

Okap kuchenny czarny - 5 komentarzy

 1. Rysia

  Ja mam czarny okap kominowy z Akpo i jestem zadowolona, idealnie wkomponowuje się w wystrój kuchni.

 2. Basia

  Moim zdaniem czarne okapy wyglądają bardzo efektownie 🙂

 3. Mironka

  Zgadzam się Basia, a już najładniej wygląda czarny okap w białej kuchni. Widziałam takie aranżacje i powalają z nóg:P

 4. Gemini

  No ładne są, ale zastanawiam się, czy czarny okap do kuchni nie zwiastuje codziennego pucowania – czy czasem nie widać na nim każdej plamki i pyłku kurzu?

 5. Sławka

  Gemini, ja miałam 7 lat okap kuchenny czarny i nie sądzę, żeby wymagał więcej czyszczenia niż inne – wystarczy nie obłapywać go;)

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *